Sledování zásilky z Aliexpress

Jestli jste ještě nikdy nenakupovali zboží na virtuálním tržišti AliExpress, je nejvyšší čas tuto chybu napravit! Provozuje je společnost Alibaba Group a propojuje vždy konkrétního prodejce s konkrétním kupujícím. Přestože tato webová stránka byla založena až roku 2010, v současnosti se řadí mezi největší čínské eshopy. Máte obavy, že si zboží objednáte a posléze si ukoušete nehty netrpělivostí v zoufalém čekání, kdy již konečně dorazí? Nemusíte se ničeho bát, tuto dobu vám zkrátí služba Sledování zásilky AliExpress!

Cenné rady pro Sledování zásilky z AliExpress

V okamžiku, kdy vám prodejce odešle vaši zásilku, společnost AliExpress vám zašle email, v němž bude uvedeno sledovací číslo. To získáte tím způsobem, že v emailu kliknete na číslo vaší objednávky, a tak se dostanete do detailů objednávky, kde je naleznete v sekci Logistics Information. Ve chvíli odeslání započne také běžet ochranná lhůta, která představuje běžně 39 nebo 60 dnů, během nichž by měla být zásilka doručena až k vám. V sekci International Shipping Company se rovněž může každý zákazník seznámit i s tím, jakým druhem dopravy zásilka odešla.

Sledovací číslo se nachází pod Tracking Number. Když jde vše dobře, zpráva o tom, kde se v danou dobu zásilka nachází, se zobrazí 5.-7. den po odeslání zásilky. Jestliže se tak naopak nestane ani do 14 dnů, je na místě kontaktovat prodejce, aby zjistil, jestli se zakázka někde nezatoulala. Podobný problém může nastat i v okamžiku, kdy prodejce omylem zašle špatné sledovací číslo. Malým zásilkám se potom sledovací číslo nepřiřazuje.

Aliexpress

Různé způsoby sledování

Zásilky lze obvykle sledovat na stránkách dopravce, ale i přímo na AliExpress, kde jsou však přece jen informace aktualizovány poněkud opožděně. Další možnost představuje web www.PostaOnline.cz, kde se také zadá číslo zásilky (sledovací nebo přidělené pro ČR).

Výhody nakupování na AliExpressu

AliExpress stojí za vyzkoušení již z té jednoduché příčiny, že ceny jsou tu velmi nízké, protože není nutné platit přirážky zprostředkovatelům. Kupující tu najdou pestrý sortiment zboží od oblečení a obuvi přes šperky a kosmetiku k elektronice nebo vybavení do domácnosti. Složitého porozumění se nemusí zákazníci obávat, protože pro překlad je užíván GooglePřekladač, který pro daný účel bohatě stačí. AliExpress představuje přes affiliate program partnera pro celou řadu českých cashbackových portálů.