Sledování zásilky z USA

Pryč jsou naštěstí doby, kdy příchod balíku z Ameriky znamenal pozdvižení v celé vesnici a příjemce si vysloužil závist svých spoluobčanů i pozornost úřadů. V těchto časech nebylo pochopitelně výjimkou, když se podobný balík zatoulal neznámo kam. Dnes již jsou v zásilkové přepravě samozřejmě úplně jiné možnosti a oba dva účastníci transferu mají zpravidla možnost cestu zásilky z USA krok po kroku sledovat.

Přepravu zásilek z USA zprostředkovává řada společností

Sledování zásilky z USABalík z USA lze stopovat prostřednictvím čísla, jež se nachází vždy u této objednávky. Poté je jeho putování dohledatelné například u společnosti DHL Express, kde online nástroje dovolují získat přehled o zásilce ve skutečném čase spolu s detailním výpisem jejího průchodu sítí DHL. Když klienti upřednostní variantu, že chtějí s někým hovořit osobně o tom, kde se jejich balíček nachází, mohou se obrátit na zákaznický servis. Přepravu z USA samozřejmě zprostředkovává také United States Postal Service, FedEx, UPS, Česká pošta i řada dalších firem, kde je postup sledování zásilky v podstatě identický.

Vše zjednoduší všestranná sledovací aplikace 17track.net

Klasiku při sledování zakázek ze zahraničí představuje i pro USA služba 17track.net, která umožňuje na jednom místě sledovat zásilky více než 170 poštovních společností., řadu mezinárodních expresních dopravců a populárních dopravců v sektoru E-komerce.

Kdy je nutné zásilku z USA proclít?

Občas může dojít k situaci, kdy klient podle sledovacího čísla (tracking number) zjistí, že je jeho zásilka již delší dobu v Čechách, ale přesto mu stále nepřichází. Zde je třeba počítat s tím, že se zdržela na vyclívací poště v Praze a prochází celním řízením. To je možné urychlit zasláním emailu se skladovým číslem zásilky, s prohlášením, že zboží není neobchodní povahy a se specifikací dováženého zboží. Pro Českou republiku se nemusí platit clo, když hodnota zboží není vyšší než 150 EUR. DPH se pak nevystavuje jen do hodnoty 22 EUR.

Scroll to Top