Sledování zásilky z Číny

Objednali jste si zásilku až v daleké Číně a nyní trnete v obavách, zda vám v pořádku dorazí? V takové chvíli jistě každý ocení existenci služby Sledování zásilky z Číny! Nejedná se o nic složitého a vy její zásluhou máte přehled o tom, kde se vaše zásilka právě pohybuje. Je samozřejmostí, že při nákupu v čínských eshopech je nutné počítat s delšími dodacími lhůtami.

Sledovat zásilku z Číny lze pohodlně prostřednictvím služby 17 track

Sledování zásilky z ČínyPro funkční službu Sledování zásilky z Číny je nezbytné znát sledovací kód k zásilce označovaný jako tracking number. Každá společnost má přitom svá pravidla ohledně jeho poskytnutí, běžně jde o minimální hodnotu zásilky. K významným přepravcům patří mimo jiné China Post Register Airmail, China Post Express Mail Service, EUB/ePacket, Hong Kong Post Parcel, TNT Express, DHL, FedEx nebo UPS. Ideální se pro sledování zásilek z této asijské hospodářské velmoci jeví služba 17track, která pod sebou zaštiťuje veškeré důležité světové dopravce, nevyjímaje čínské pošty! S touto službou lze vložit a sledovat až 40 zásilek. Pro případné zájemce vyvinula služba 17track i mobilní aplikaci pro iOS, Android a WindowsPhone.

Celní řízení

Při nákupu z Číny se může stát, že balíček zachytí celní úřad, načež následuje celní řízení. Není se čeho bát a rozhodně to není vždy pravidlem! Zákazník je o zadržení balíčku obeznámen dopisem, v němž jsou zmíněny úkony, které se z jeho strany čekají. Důležité je, že v něm je zaznamenáno skladové číslo (pod ním je zásilka na celnici uložena) a podací číslo (číslo objednávky v eshopu). Je na klientovi, jestli se bude v celním řízení zastupovat sám nebo využije služeb České Pošty. Obvykle postačí zaslat na v dopise uvedený email informace o objednávce z eshopu a screenshot výpisu z bankovního účtu se stránkou, kde je zaznamenána transakce. Když je zásilka zachycena, klient platí 96 Kč, v případě zastupování Českou Poštou ještě dalších 196 Kč.

Scroll to Top